Jdi na obsah Jdi na menu

Noční soutěž Hostěrádky-Rešov 2.7.2011

nocni-soutez-hosteradky-resov--30-.jpgV sobotu 2.7.2011 jsme v Hostěrádkách-Rešově pořádali noční soutěž v požárním útoku.

nocni-soutez-hosteradky-resov--23-.jpgV sobotu 2. července 2011 se v Hostěrádkách-Rešově letos již posedmé sešli příznivci hasičského sportu při VII. ročníku noční soutěže v požárním útoku o putovní sochu sv.Floriána, kterou do soutěže věnoval hlavní sponzor noční soutěže firma Červinka s.r.o..

Noční soutěž se tentokrát připravila na cvičišti vedle hasičky, protože předpověď meteorologů byla původně nepříznivá a zázemí hasičky by tak přišlo velmi vhod. Nakonec nám nepršelo a tak dvacet soutěžních družstev mohlo předvést svoje výkony na suché a dobře připravené trati.

Před začátkem soutěže nám předvedli ukázky požárního útoku obě naše družstva mladých hasičů.Tato ukázka umožnila dětem se nejen předvést před domácím publikem, ale  i zatrénovat si v podmínkách opravdové soutěže. Po svém vystoupení obdrželi naši mladí členové a jejich trenéři děkovné diplomy a plyšové Soptíky za reprezentaci v  sezóně 2010/11.

Ve vlastní soutěži zvítězilo družstvo hasičů Sportu Starého Lískovce za dosažený čas 16.43 sec., na druhém místě skončilo družstvo Habrovan A časem 17.00  sec. a na třetím místě družstvo Mělčan časem 17.39 sec. Družstvo hasičů ze Starého Lískovce vyhrálo potřetí za sebou a tak získalo putovní sochu sv.Floriána do svého vlastnictví.

Naše soutěžní družstvo mužů mělo požární útok velmi dobře rozběhnutý a sestřik na pravém terči 16.67 sec. by nám zajistil druhé místo. Levý proudař však zazmatkoval a po zapojení proudnice ji před terči znovu rozpojil a tak nebyl útok dokončen a naše družstvo nebylo hodnoceno.

V ženské kategorii zvítězilo soutěžní družstvo Šaratic časem 23.71 sec., druhé místo obsadila děvčata z Ivanovic na Hané časem 24.06 sec. a třetí místo vybojovalo družstvo z Kobeřic časem 25.27 sec..

Děkujem všem, kteří se na přípravě i vlastní soutěží podíleli.