Projekt 72 hodin v roce 2018

V letošním roce uspořádali mladí hasiči v rámci projektu 72 hodin ve spolupráci se Základní školou v Šaraticích sbírku pro Útulek Tibet v Bučovicích.

Jedná se o soukromý rodinný azyl pro kočičky, handicapované pejsky a mini farm sanctuary.

O ÚTULKU

Soukromý azyl pro kočičky, handicapované pejsky a jiná malá a hospodářská zvířátka funguje v péči dobrovolníků v rodinném domě od roku 2007.

Kapacita je 100 kočiček a 10 pejsků, ta je vždy přeplněna. Provozovatelé Bětka a Marek dali této činnosti veškerý svůj majetek a dávají veškerý možný čas.

Hnacím motorem je zvířátku pomoci, dát jej do pořádku a najít nový lepší domov.

V azylu je i několik zachráněných zvířátek nastálo ( prasátka, srneček, slepičky) a je možné je navštívit a pomoci jak fyzicky tak materiálně či finančně, protože azyl nemá žádnou podporu od obcí.

Hlavní finanční pomocí jsou konané bazárky, pokladničky a dary.

Naši mladí hasiči přinesli a sesbírali nemalé množství granulí, konzerv a jiných pamlsků pro pejsky a kočičky a vše předali pracovníkům útulku.

img_20181013_102012.jpg