INSTRUKČNĚ METODICKÉHO ZAMĚSTNÁNÍ - výcvik s vrtulníkem PČR a leteckými záchranáři

Výcvik byl určen pro členy JSDH obcí JPO III hasebního obvodu PS Slavkov a PS Bučovice.

Po příletu vrtulníku letecký záchranář zopakoval hlavní zásady a postup při plnění vaku.

Navádění vrtulníku a velitele u vaku zajišťovali letečtí záchranáři. Hasiči vytvořili čtyřčlenné skupiny (dvě dvojice) a na pokyn velitele plnili hasící vak.

Vrtulník po naplnění uskutečnil shoz, hasiči se zatím vystřídali u proudnic. Plnění vaku probíhalo z CAS JSDH Hostěrádky – Rešov a CAS JSDH Křenovice .

Všichni hasiči, kteří prováděli praktický výcvik v plnění vaku byli vybaveni zásahovou přilbou s ochranou zraku, zásahovým kabátem, zásahovými kalhotami, zásahovou obuví a zásahovými rukavicemi.

Po skončení praktické části bylo provedeno vyhodnocení a odpovězeno leteckými záchranáři na dotazy.