Požár objektu kovovýroby Hostěrádky – Rešov, prověřovací cvičení

20. červen 2014, 17:54 - požár nízké budovy, Hostěrádky – Rešov objekt kovovýroby, bývalá drůbežárna směrem k „D“ - klubu – požár střešní konstrukce - I. Stupeň – vozy 9 – jednotky 6

Podtyp: PRŮMYSLOVÉ, ZEMĚDĚLSKÉ OBJEKTY, SKLADY

Popis: Požár objektu kovovýroby. Prověřovací cvičení JPO. Lokalizace 18:28. Likvidace 18:41.

Jednotky: SDH Hostěrádky - Rešov, SDH Kobeřice, SDH Křenovice, SDH Šaratice, SDH Vážany nad Litavou, SDH Velešovice

Obec: Hostěrádky-Rešov

Jednotka vyjela k požáru objektu kovovýroby v bývalé drůbežárně. Po příjezdu na místo zásahu bylo zjištěno, že se jedná o prověřovací cvičení okrsku Hostěrádky – Rešov.

Naše zásahová jednotka byla na místě jako první.  Průzkumem bylo zjištěno, že se jedná o požár střešní konstrukce celé budovy. Velitel zásahu určil hašení z jižní strany budovy. Čtyři naši hasiči zasahovali v dýchacích přístrojích asi 30 minut. Z CAS 9000/0  S3R – T815 byl nasazen jeden B proud a za rozdělovačem další 2 C proudy. Později byla cisterna doplňována jednotkou SDH Kobeřice.

Severní část objektu hasila jednotka SDH Křenovice. Všechny cisterny byly doplňovány dálkovou dopravou vody, na které se podílely SDH Šaratice, SDH Vážany nad Litavou, SDH Velešovice.

Lokalizace proběhla ve 18.28 h a likvidace požáru v 18:41 h. Po ukončení zásahu proběhl nástup všech jednotek a vyhodnocení prověřovacího cvičení. Všechny cíle prověřovacího cvičení byly splněny.

Použita technika - VW-Transportér, CAS 32 - T 815 - 1 mh. Počet zasahujících členů jednotky – 10. Po příjezdu na základnu nahlášena akceschopnost na Krajské operační středisko.