Jdi na obsah Jdi na menu
 


Požár polního porostu, tráva – Újezd u Brna 17.8.2018

17. srpen 2018, 15:12 – požár les, tráva, 60 x 80m, Újezd u Brna - I. Stupeň – vozy 6 – jednotky 4.

Podtyp:  POŽÁR POLNÍ POROST, TRÁVA

Popis:  Požár trávy a náletových dřevin, městská policie na místě

Jednotky: PS Židlochovice, SDH Hostěrádky – Rešov, SDH Újezd u Brna, SDH Sokolnice

 Obec: Újezd u Brna

 Ulice: U hřbitova

 

Jednotka vyjela k požáru trávy do Újezda u Brna. Po příjezdu na místo zásahu zjištěno, že hoří suchá tráva na ploše asi 80 x 60m v blízkosti železniční tratě v nepřístupném terénu.

Jednotka přijela na místo požáru jako první, Po příjezdu na místo zásahu proveden průzkum, z CAS 32 vytvořeno vedení "B" za rozdělovačem dva proudy "C", později připojen třetí proud - PS Židlochovice. První proud se snažil zabránit šíření požáru na okolní suchou trávu směrem k železniční trati, druhý proud nasazen k hašení trávy v přilehlých zahrádkách. Celý prostor požáru v těžce přístupném kopcovitém terénu, na proudech se postupně vystřídali všichni členové jednotky. Nasazeny také jednoduché hasební prostředky, zbytky požářiště postupně prolévány vodou. Po ukončení zásahu jednotka odeslána velitelem zásahu na základnu. Spotřebováno celkem 15 000 litrů vody, lokalizace 15:49 a likvidace požáru v 16:17. 

Počet zasahujících členů jednotky – 8. CAS 32 - T 815 – 1:00 mh a 8 km, Fiat – Ducato – 1 mh a 8 km. Po příjezdu na základnu nahlášena akceschopnost na Krajské operační středisko.