Požár rekreační chaty a trávy – Velešovice 22.6. 2018 – Prověřovací cvičení

Jednotka vyjela k požáru chaty a okolní trávy do Velešovic. Po příjezdu na místo zásahu zjištěno, že se jedná o prověřovací cvičení jednotek SDH v oblasti rybníka za obcí Velešovice.

22. června 2018, 18:13 – požár chaty a přilehlé trávy za obcí Velešovice u rybníka - I. Stupeň – vozy 8 – jednotky 5.

Podtyp: NÍZKÁ BUDOVA – CHATA, TRÁVA

Popis:  Požár rekreační chaty a okolní trávy

Jednotky:  SDH Šaratice, SDH Hostěrádky – Rešov, SDH Kobeřice, SDH Velešovice, SDH Vážany nad Litavou

Obec:  Velešovice

Velitel zásahu stanovil prostor části travnatého porostu a chatu kde má jednotka zasahovat. Po provedeném průzkumu, bylo z CAS 815 vytvořeno vedení "B" a za rozdělovačem dva proudy "C", na kterých zasahovali 4 členové jednotky. Chata dohašena a provedeno přirozené odvětrání objektu. Z CAS 815 vytvořeno další vedení "C" k hašení požáru okolní trávy. CAS doplňována dálkovou dopravou vody z rybníka. Po ukončení prověřovacího cvičení proběhlo vyhodnocení a jednotka odeslána na základnu.

Počet zasahujících členů jednotky – 8. Použita technika Fiat Ducato – 24 km a 0:30 mh, CAS 32 - T 815 – 1 mh a 24 km. Po příjezdu na základnu nahlášena akceschopnost na Krajské operační středisko.