Požár štěpky - Šaratice 10.6. 2016 – Prověřovací cvičení

Jednotka vyjela k požáru štěpky do obce Šaratice. Po příjezdu na místo zásahu zjištěno, že se jedná o Prověřovací cvičení jednotek SDH v areálu firmy Hoblholz.

10. června 2016, 18:00 – požár štěpky v dřevařské firmě Šaratice  - I. Stupeň – vozy 7 – jednotky 5.

Podtyp:  ODPAD

Popis:  Požár odpadu – firma Hoblholz s.r.o. Šaratice.

Jednotky:  SDH Šaratice, SDH Hostěrádky – Rešov, SDH Kobeřice, SDH Velešovice, SDH Vážany nad Litavou

Obec:  Šaratice

Z CAS 9000/0  S3R – T815 byl nasazen jeden proud C, kterým bylo hašeno a později proléváno místo požáru. Další členové jednotky se podíleli na rozvinutí požárního vedení od hydrantu k požářišti. Zasahující cistern byla doplňována dálkovým vedením z hydrantové sítě. Po lokalizaci a likvidaci požáru proběhl nástup všech jednotek a vyhodnocení Prověřovacího cvičení, krerého se účastnil také ředitel územního odboru Vyškov plk.ing. Václav Kovář, poté byla jednotka odeslána velitelem zásahu na základnu.

Počet zasahujících členů jednotky – 8. Použita technika - VW-Transporter - 4 km, CAS 32 - T 815 – 1 mh a 4 km. Po příjezdu na základnu nahlášena akceschopnost na Krajské operační středisko.