Požár ZŠ Šaratice – Prověřovací cvičení 23.6. 2017

Zásah byl prověřovacím cvičením na požár a evakuaci většího počtu osob v Základní škole v Šaraticích. Naše jednotka se na místo zásahu dostavila jako druhá v pořadí i přes značné komplikace.

23. června 2016, 09:03 – požár výškové budovy, evakuace osob  - I. Stupeň – vozy 4 – jednotky 4.

Podtyp:  SHROMAŽDIŠTĚ OSOB

Popis:  Jednotky byly vyslány k požáru učebny informatiky v Základní škole Šaratice, evakuováno 220 žáků a 15 dospělých, prověřovací cvičení, vyhledávání osob JPO

Jednotky:  SDH Šaratice, SDH Hostěrádky – Rešov, SDH Křenovice, PS Slavkov

Obec:  Šaratice

Na místě již proběhla evakuace asi 220 žáků a 15 dospělých. Bylo zjištěno, že dva studenti zůstali na místě požáru a bylo nutné je co nejdříve vyhledat. Členové naší jednotky dostali od velitele zásahu, za úkol vytvořit dva útočné proudy k ohnisku požáru. Hasiči v dýchací technice vstoupili do zakouřené školy s cílem provádění hasebních prací a vyhledávání zraněných osob. V krátké době byli nalezeni a vyvedeni dva hledaní žáci. Další členové jednotky nasazeni na řízení provozu v okolí školy Po lokalizaci a likvidaci požáru, proběhl nástup jednotek a vyhodnocení prověřovacího cvičení.

Počet zasahujících členů jednotky – 9. Použita technika - Fiat Ducato (1B3 6191) - 4km, 0:45mth. Při výjezdu k zásahu došlo k závadě na elektroinstalaci ve voze CAS 32/9000/0-S3R (6B1 2255), porucha byla ještě ten den odstraněna.