Jdi na obsah Jdi na menu
 


Stáže v roce 2017 na požární stanici ve Vyškově

5. 11. 2017

V letošním roce se zásahová jednotka Hostěrádky - Rešov zúčastnila odborných výukových stáží na požární stanici ve Vyškově. Několik sobot se ve 12h směnách vystřídala větší polovina jednotky.

Ve spolupráci s PS Vyškov mělo vozidlo CAS 32 – T 815 vyjíždět ke všem hlášeným událostem. Během stáže probíhala normální činnost úklid stanice, kontrola a příprava techniky, ale nejvíce času nám věnovali profesionální kolegové při školeních.

Hlavními tématy školení byla – první pomoc, činnost při dopravní nehodě, použití výsuvného žebříku, použití protichemických obleků, hašení hořícího oleje, práce na vodě v motorovém člunu, chemické havárie, radioprovoz na místě zásahu, činnost při letecké havárii.

Kolegové z Vyškova nám věnovali velké množství času a předávali nám mnoho zajímavých zkušeností a rad za což bychom jim chtěli velice poděkovat.