Technická pomoc – Spolupráce se složkami IZS – Vyhledávání osob

Pomoc při vyhledávání pohřešované osoby ze Šaratic.

3. říjen 2011, 18:47 - Technická pomoc -  I. stupeň – vozy: 4

Podtyp: SPOLUPRÁCE SE SLOŽKAMI IZS – Vyhledávání osob

Jednotky: JSDH Hostěrádky – Rešov, JSDH Šaratice

Popis:

Starosta obce Hostěrádky – Rešov svolal jednotku pomocí svolávacího zařízení , na pomoc při vyhledávání pohřešované osoby ze Šaratic. Později byla jednotka svolána také Krajským operačním střediskem. Jednotka přijela na místo v počtu 10 členů, jednalo se o pátrání po pohřešované osobě.

Velitel zásahu ve spolupráci s Policií ČR určil prostory, které měla naše jednotka prohledávat – remízek u Milešovic, potoky od Šaratic směrem na Milešovce, bývalou stáčírnu minerálních vod – Kalužiny a dále potoky a rybník v Hostěrádkách – Rešově.

Jednotka se rozdělila do 2 skupin a odjela prohledávat určená místa, spojení bylo zajištěno vysílačkami. Po důkladném prozkoumání určených míst byla jednotka odeslána na základnu. Hledaná osoba byla nalezena druhý den v pořádku.

Po příjezdu na základnu, nahlášení ukončení zásahu a ukončen radioprovoz. Počet zasahujících členů jednotky – 10, vozidla Volkswagen Transportér, Fiat Ducato