Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výcvik členů zásahové jednotky v ohňovém kontejneru

14. 11. 2017

 

V sobotu 4. 11. 2017 naše jednotka absolvovala výcvik v ohňovém kontejneru, který se uskutečnil ve Školním a výcvikovém zařízení HZS ČR Brno – Líšeň. Tohoto výcviku se zúčastnilo 11 členů naší jednotky.

Po příjezdu na místo nejprve proběhlo bezpečnostní školení a seznámení s průběhem výcviku a to instruktorem ŠVZ Brno. Po dokončení teoretické části proběhlo zopakování práce s kombinovanou proudnicí v uzavřených prostorech. Pak následoval samotný ohňový kontejner, který navozuje podmínky požáru vnitřních prostor. Členové se seznámili zejména s dynamikou požáru v podmínkách celkového vzplanutí, zásadami vstupu do uzavřeného objektu zasaženého požárem a zásadami správné manipulace s proudnicí při hašení.

Po dokončení první části výcviku následovala druhá část a to modelová situace reálného zásahu, který se skládal ze dvou pokusů. Jednalo se požár rodinného domu a vyhledávání osob v zakouřených prostorech. Po ukončení prvního pokusu se rozebrali nedostatky a případné chyby, jak při práci s proudnicí tak při taktickém postupu. V druhém pokusu byly opraveny předešlé chyby a tento pokus byl hodnocen velmi kladně. Členové JSDH Hostěrádky - Rešov si odnesli z tohoto výcviku mnoho novinek a poznatků.

Chtěli bychom poděkovat ŠVZ Brno za umožnění výcviku na jejich půdě a kpt. Bc. Radku Veselému za vedení výcviku.

 

Náhledy fotografií ze složky Výcvik kontejner ŠVZ