Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výcvik zásahové jednotky Hostěrádky - Rešov s vrtulníkem

Výcvik zásahové jednotky Hostěrádky - Rešov s vrtulníkem BELL 412 z letky Policie ČR a leteckými záchranáři

 vycvik-s-vrtulnikem-nizkovice--8-.jpgDne 17. září 2011 od  09:00 –11:00 hod. proběhlo v prostoru polního letiště u obce Nížkovice  INSTRUKČNĚ METODICKÉ ZAMĚSTNÁNÍ  - výcvik s vrtulníkem PČR a leteckými záchranáři.

Výcvik byl určen pro členy JSDH obcí kategorie JPO III hasebního obvodu PS Bučovice, PS Slavkov u Brna a  pro určené příslušníky  HZS JmK ÚO Vyškov.

 

Plnění závěsného hasícího bambi vaku vodou si s osádkou vrtulníku Bell 412 z letky Policie ČR procvičovaly jednotky ze Slavkovska a Bučovicka zařazené do kategorie JPO III.

Na polním letišti u obce Nížkovice se při plnění bambi vaku vodou z cisterny střídali vždy čtyři členové jednotky SDH spolu se dvěma hasiči – leteckými záchranáři z Brna.

Po příletu vrtulníku letecký záchranář zopakoval hlavní zásady a postup při plnění. Navádění vrtulníku a velitele u Bambi vaku zajišťovali letečtí záchranáři. Hasiči vytvořili čtyřčlenné skupiny (dvě dvojice), na pokyn velitele naplnili  hasící vak. Vrtulník po naplnění uskutečnil shoz, hasiči se zatím vystřídali u proudnic.vycvik-s-vrtulnikem-nizkovice--22-.jpgvycvik-s-vrtulnikem-nizkovice--9-.jpg

Všichni hasiči, kteří prováděli praktický výcvik v plnění Bambi vaku vodou, museli být bezpodmínečně vybaveni zásahovou přilbou s ochranou zraku, zásahovým kabátem, zásahovými kalhotami, zásahovou obuví a zásahovými rukavicemi

Stroj Bell 412 na letišti uskutečnil přes 20 přistání a vzletů a náročné plnění vaku si prakticky vyzkoušelo několik desítek hasičů včetně 8 členů naší zásahové jednotky. Po skončení praktické části bylo provedeno vyhodnocení zaměstnání.vycvik-s-vrtulnikem-nizkovice--18-.jpg

Výcviku se zúčastnily HZS Vyškov, HZS Slavkov u Brna, HZS Bučovice, JSDH Slavkov u Brna, JSDH Bučovice, JSDH Nesovice, JSDH Otnice, JSDH Křenovice, JSDH Lovčičky, JSDH Hostěrádky - Rešov a další JPO 3 ze Slavkovska a Bučovicka. Jednotka SDH Hostěrádky - Rešov proškolila 8 členů jednotky a byla využita vozidla Volkswagen Transportér a CAS 32 – Tatra 148.

 

 

 

 

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Výcvik s vrtulníkem Nížkovice 17.9.2011