Jdi na obsah Jdi na menu
 


Technická pomoc, stržené dráty VN – Vyškov 25.6. 2021 - 5:03 h

Jednotka vyjela ke strženému drátu Vysokého napětí do Vyškovské části Pazderna

25. červen  2021, 5:03 – Technická pomoc, Stržený drát ze sloupu VN, Vyškov - Pazderna - I. Stupeň – vozy 2 – jednotky 1.

Podtyp: TECHNICKÁ POMOC

Popis:  Stržené dráty ze sloupu VN

Jednotky:   SDH Hostěrádky – Rešov

 Obec:  Vyškov

 

Jednotka vyjela ke strženému drátu Vysokého napětí do Vyškovské části Pazderna.

Zjištěno, že stržený vodič Vysokého napětí leží na cyklostezce a přilehlém trávníku. Policií ČR zapáskován pouze prostor cyklostezky, který občané obcházeli a vodič překračovali. Jednotka postupně zapáskovala celý prostor, kde se utržený drát VN nacházel. Situace podrobně popsána KOPIS, který nemohl kontaktován E-on, vzhledem k vysokému počtu poruch na el. vedení. Později jednotka odeslána KOPISem na základnu, znečištěná komunikace uklizena.

Počet zasahujících členů jednotky – 6. Použita technika Fiat Ducato – 35 km a 0:55 mth, CAS 32 - T 815 – 0:55 mth a 35 km.