110. výročí postavení kříže u kapličky

pozehnani-krize-28.10.2012--7-.jpgV pátek 28.9. u příležitosti 110. výročí postavení kříže u kapličky a dokončení letošní opravy, uspořádala obec za podpory našeho sboru slavnostní průvod od hasičské zbrojnice k opravenému kříži.

V pátek 28.9. u příležitosti 110.výročí postavení kříže u kapličky a dokončení letošní opravy, uspořádala obec za podpory našeho sboru slavnostní průvod od hasičské zbrojnice k opravenému kříži.

Na místě pronesl krátký proslov o historii kříže starosta obce pan Zdeněk Petráš. S postupem prací na rekonstrukci kříže nás seznámil  pan Žilka, který celý kříž rekonstruoval a za což mu patří poděkování. Na závěr pohovořil o významu kříže a požehnal tento kříž šaratický farář Páter Marek Slatinský.