Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hasičská soutěžní klání v Hostěrádkách-Rešově

 nocni-1.jpgTřetí letošní květnová sobota patřila v Hostěrádkách-Rešově na Vyškovsku příznivcům hasičského sportu.

Během dne uspořádal místní sbor dobrovolných hasičů II. ročník soutěže mladých hasičů O pohár starosty obce a večer pokračovalo hasičské klání IX. ročníkem noční soutěže o putovní pohár "Memoriál majora Jana Červinky".

        Soutěž mladých hasičů "O pohár starosty obce"

    Třetí letošní květnová sobota patřila v Hostěrádkách-Rešově na Vyškovsku příznivcům hasičského sportu. Během dne uspořádal místní sbor dobrovolných hasičů II. ročník soutěže mladých hasičů O pohár starosty obce. Soutěž byla stejně jako v loňském roce zařazena do kalendáře soutěží o Vyškovského Soptíka.

Do obce se sjelo celkem 40 družstev mladých hasičů nejen z okresu Vyškov, ale i ze vzdálenějšího okolí. Soutěžilo se zde v požárním útoku a ve štafetě 4x60 metrů, ve třech věkových kategoriích -  přípravka, mladší a starší žáci.

Soutěž zahájil starosta obce Hostěrádky-Rešov  Zdeněk Petráš pozdravem při nástupu všech soutěžních družstev.

Mezi nejmladšími hasiči v kategorii přípravka dosáhli nejlepšího času ve štafetě 4x60 m předškoláci z SDH Kobeřice u Brna a v požárním útoku bylo nejúspěšnější družstvo z SDH Pustiměř. V kategorii mladších žáků získalo první místo  v obou soutěžních disciplinách družstvo z pořádajícího sboru dobrovolných hasičů  Hostěrádky–Rešov. Mezi staršími žáky bylo ve štafetě nejrychlejší družstvo z SDH Drnovice, pohár za první místo v požárním útoku putoval do okresu Brno – venkov zásluhou mladých hasičů z SDH  Kovalovice.

Výsledky mladých hasičů:

Požární útok přípravka

Štafeta 4x60m přípravka

Požární útok ml.žáci

Štafeta 4x60m ml.žáci

Požární útok st.žáci

Štafeta 4x60m st.žáci

 

Videa, foto a zpráva mladých hasičů

 

Noční soutěž  "Memoriál majora Jana Červinky"

            Po krátké odpolední přestávce pokračovalo hasičské klání IX. ročníkem noční soutěže o putovní pohár, který je od letošního roku pojmenován jako Memoriál majora Jana Červinky po nejvýznamnějším členovi sboru, který zemřel v loňském roce. Součástí nástupu družstev tak byla i minuta ticha držená k uctění jeho památce.

V požárním útoku od 21.00 hod. soutěžilo v mužské kategorii 20 družstev, v ženské kategorii družstev 7. Nejcennější trofej si v mužské kategorii odneslo družstvo SDH Tučapy dosaženým časem 16,17 sec., na druhém místě skončilo družstvo Sportu Starý Lískovec a na třetím místě družstvo SDH Mělčany. Domácí družstvo i s pěkným časem 17,32 sec. skončilo až na 6. místě, což svědčí o tom, že byly k vidění velmi zajímavé výkony.

V ženské kategorii vítězství patřilo družstvu SDH Ivanovice na Hané A dosaženým časem 19,66 sec., na druhém místě skončilo družstvo Kobeměř B a na třetím místě družstvo Kobeměř A. Krásné sobotní počasí tak jen už přispělo k opravdu příjemně strávenému času návštěvníků těchto sportovních podniků a pěkným zážitkům všech účastníkům.

Organizátorům tak patří poděkování za osobní nasazení a čas, který věnovali prezentaci smysluplného využití volného času.

 

 

Mgr. Slavomír Bell, starosta SDH Hostěrádky-Rešov

 

19. ročník Noční soutěže v PÚ – Memoriál majora Jana Červinky – 18.5.2013 :

Muži:

1.      Tučapy 16,17

2.      Sport Starý Lískovec 16,59

3.      Mělčany 16,71

4.      Hodějice 16,85

5.      Ratíškovice 17,04

6.      Hostěrádky-Rešov 17,32

7.      Habrovany A 17,43

8.      Dětkovice 17,66

9.      Habrovany B 18,21

10.   Kuřim 18,23

11.   Topolany A 18,73

12.   Topolany B 20,22

13.   Velatice 21,72

14.   Mokrá 22,35

15.    Újezd u Brna 26,40

16.   Šaratice 31,20

17.   Kobeřice 53,15

18.   Nesvačilka NP

19.   Tučapy B NP

20.   Tvarožná NP

 

Ženy:

1.      Ivanovice na Hané A 19,66

2.      Kobeměř B 20,95

3.      Kobeměř A 21,14

4.      Luleč  24,75

5.      Velatice 26,66

6.      Hodějice 47,14

7.      Mělčany NP

 

Výsledky noční soutěže