Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hasičské deštivé klání "Noční soutěž 17.5.2014"

p1070644.jpg

V sobotu 17. května 2014 ve večerních a nočních hodinách se na cvičišti u hasičské zbrojnice v Hostěrádkách-Rešově letos již podesáté sešli i přes nepřízeň počasí opravdoví příznivci hasičského sportu při 10. ročníku noční soutěže v požárním útoku o putovní pohár a zároveň druhém ročníku Memoriálu mjr. Jana Červinky.

 

V sobotu 17. května 2014 ve večerních a nočních hodinách se na cvičišti u hasičské zbrojnice v Hostěrádkách-Rešově letos již podesáté sešli i přes nepřízeň počasí opravdoví příznivci hasičského sportu při 10. ročníku noční soutěže v požárním útoku o putovní pohár a zároveň druhém ročníku Memoriálu mjr. Jana Červinky.

Na zahájení soutěže zcela nečekaně zavítal a soutěžní družstva povzbudil brigádní generál Ing. Drahoslav Ryba, generální ředitel Hasičského záchranného sboru ČR.

Soutěžní podmínky byly pro muže i ženy stejné, v kategorii mužů soutěžilo 19 družstev, v kategorii žen soutěžilo družstev 7. Celá soutěž probíhala za vytrvalým deštěm a promočenou tratí ztížených podmínek v sportovně bojovém duchu a velmi dobré náladě. Nejcennější trofej v mužské kategorii si odvezlo družstvo Tvarožné za dosažený čas 16,27 sec., na druhém místě skončilo družstvo Tučapy A časem 16,68 sec. a na třetím místě družstvo Nesvačilky časem 16,88 sec.

Družstvo domácích Hostěrádky-Rešov A skončilo časem 19,52 sec. na 9. místě a družstvo Hostěrádky-Rešov B časem 26,02 sec. na 14. místě. V kategorii žen si nejcennější trofej odvezlo družstvo Ivanovic na Hané A dosaženým časem 20,99 sec., na druhém místě o 1 setinu vteřiny skončilo družstvo Ivanovic na Hané B dosaženým časem 21,00 sec. a na třetím místě družstvo Lulče dosaženým časem 25,35 sec.   Útok nedokončilo neplatným pokusem 6 družstev. Vyhlášení výsledků a předání cen proběhlo po skončení všech soutěžních klání po půlnoci.

Pro všechny soutěžní družstva byly připraveny zajímavé ceny, ale přece jen poháry a zejména hlavní cena – nádherný putovní pohár, byly bezesporu nejzajímavější. Putovní pohár do svého trvalého vlastnictví získá to družstvo, které tuto soutěž vyhraje tři roky po sobě.  

Zodpovědná a vzhledem k noční době a nepřízni počasí i náročnější příprava se pořadatelům vyplatila a spolu se zabezpečeným občerstvením a doprovodným                                                                                  

                                                                                    Mgr. Slavomír Bell

                                                                                starostaSDH Hostěrádky-Rešov