Jdi na obsah Jdi na menu
 


I.ročník soutěže O nejlepší hasičský prapor

prapory-hodejice-17.9--114-.jpgV sobotu 17.9.2011 jsme se podíleli na upořádání Hasičských slavností – Hodějice 2011 aneb přátelské pozvání hasičských funkcionářů a hostů a I.ročník soutěže O nejlepší hasičský prapor.

prapory-hodejice-17.9--64-.jpgV sobotu 17.9.2011 jsme se podíleli na upořádání Hasičských slavností – Hodějice 2011 aneb přátelské pozvání hasičských funkcionářů a hostů a I.ročník soutěže O nejlepší hasičský prapor. Celá akce probíhala pod záštitou ředitele HZS Jihomoravského kraje plk. Ing. Jiřího Pelikána.

 

Náš sbor zajišťoval přípravu a úklid a v průběhu akce se staral o výčep a udírnu. Naši mladí hasiči předvedli ukázku požárního útoku. Družstvo složené z tří našich členů se zúčastnilo soutěže O nejlepší hasičský prapor. Větší část akce také moderoval starosta našeho sboru Slavomír Bell.

 

Akce započala průvodem všech zúčastněných praporečníků, hostů, mladých hasičů, mažoretek ze Slavkova i historické požární techniky od místního kulturního domu k firmě Červinka s.r.o. Čelo průvodu vytvořil náš velitel Antonín Dolák spolu s hlavním pořadatelem akce panem Červinkou ve voze……

prapory-hodejice-17.9--68-.jpg

 Po příhodu k firmě pana Červinky oficiálně zahájil celou akci starosta našeho sboru Slavomír Bell přivítáním všech hostů, kteří přijali pozvání a přišli tuto akci podpořit. Několik slov tak pronesl poslanec Parlamentu ČR a předseda ČSSD Bohumil Sobotka, vícehejtman JMK Václav Božek, generální ředitel HZS Jihomoravského kraje plk. Ing. Jiří Pelikán i starostka obce Hodějice.

 

Prvním bodem doprovodného programu bylo vystoupení taneční skupiny Glitter Stars ze Slavkova u Brna. Po tomto vystoupení  mažoretek ze Slavkova započala soutěž O nejlepší hasičský prapor. Prezentaci svého hasičského praporu předvedlo prvních osm jednotek SDH. Následovala přestávka, kterou vyplnili naši mladí hasiči ukázkou požárního útoku. Po dokončení požárního útoku pokračovala přehlídka dalších soutěžních praporů.

prapory-hodejice-17.9--100-.jpg

V průběhu akce jsme shlédli přelet vrtulníku Policie ČR s hasiči-leteckými záchranáři na palubě i přehlídku zásahových vozidel požárních jednotek, které na nedalekém polním letišti s posádkou vrtulníku cvičily plnění závěsného hasícího Bambi vaku k likvidaci požárů lesa a obtížně dostupných míst. Ukázky hašení historickou technikou předvedli hasiči z Bučovic, Uhřic, Mouřínova a Pozořic.

 

Po celou dobu hasičské slavnosti nás provázela dechová hudba Horenka z Bořetic, bylo možné koštovat vína z Valtických vinařských závodů a velmi pěknou prezentaci vytvořila  firma Velebný, která  vystavovala hasičské prapory. Celý den také probíhal Den otevřených dveří u hasičské firmy Červinka s.r.o., kde bylo možné shlédnout moderní hasící techniku.

 

Na závěr velmi pestré, téměř celodenní akce proběhlo vyhlášení výsledků v soutěži O nejlepší  hasičský prapor. Pohár a stuhu za první místo si odvezli hasiči z Nových Hvězdlic. Druhé místo získal hasičský prapor z Lanšperku na Ústeckoorlicku, třetí místo porota udělila praporu SDH z Kanic na Brněnsku. Ocenění pro nejstarší prapor SDH, pocházející z roku 1964, získali hasiči z Bučovic na Vyškovsku. Zvláštní cenu porota udělila praporu společnosti Červinka s.r.o Hodějice.

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Hasičská slavnost Hodějice