Jdi na obsah Jdi na menu
 


Hasičské noční klání.

ObrazekNoční soutěž v požárním útoku.

 

Hasičské klání
 
 
         Během jasného večera a noci v sobotu 23. května 2009 se v areálu kynologického klubu v Hostěrádkách-Rešově letos již popáté sešli příznivci hasičského sportu při V. ročníku noční soutěže v požárním útoku o putovní sochu sv. Floriána. Soutěžní podmínky byly pro muže i ženy stejné, v kategorii mužů soutěžilo 29 družstev, v kategorii žen soutěžilo družstev 10. Celá soutěž probíhala za ztížených podmínek v sportovně bojovém duchu a velmi dobré náladě. Nejcennější trofej v mužské kategorii si odvezlo družstvo Sportu Starého Lískovce za dosažený čas 16,57 sec., na druhém místě skončilo družstvo Tučap A časem 17,02 sec. a na třetím místě družstvo Hodějic časem 17,36 sec. Obhajiteli vítězství ve dvou předchozích ročnících družstvu Stanoviště se letos nepodařilo vítězství udržet a časem 18,68 sec. skončilo na 7. místě, čímž putovní socha sv. Floriána zůstává nadále ve vlastnictví pořadatelů. V souladu s organizačními podmínkami tuto putovní sochu získá do trvalého vlastnictví družstvo, které vyhraje v řadě 3 x za sebou nebo za pět celkových vítězství. Právě družstvo Stanoviště mělo k tomuto letos nejblíže. Družstvo domácích Hostěrádek-Rešově A skončilo časem 18,71 sec. na osmém místě, družstvu B se útok dokončit nepodařilo. V kategorii žen si nejcennější trofej odvezlo družstvo Hodějic dosaženým časem 21,39 sec., na druhém místě skončilo družstvo Drnovic A dosaženým časem 21,74 sec. a na třetím místě družstvo Miroslavi dosaženým časem 21,87 sec. Útok nedokončilo neplatným pokusem 10 družstev, což svědčí jednak o náročnosti podmínek a jednak i o přísnosti rozhodčích. Vyhlášení výsledků a předání cen proběhlo po skončení všech soutěžních klání kolem druhé hodiny ranní. Pro všechny soutěžní družstva byly připraveny zajímavé ceny, ale přece jen poháry a zejména hlavní cena – nádherná putovní socha sv. Floriána, věnované spoluorganizátorem a generálním sponzorem soutěže – firmou Červinka s.r.o. Hodějice, výroba, servis a prodej hasících přístrojů a další techniky, byly bezesporu nejzajímavější.
 
Zodpovědná a vzhledem k noční době i náročnější příprava se pořadatelům vyplatila a spolu se zabezpečeným občerstvením a doprovodným programem přispěla k příjemně prožitému pozdnímu večeru i následné noci.
 
 
Slavomír Bell starosta SDH Hostěrádky-Rešov 
 

Náhledy fotografií ze složky Noční soutěž v Hostěrádkách-Rešově

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář