Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pálavský Gulášfest s ochutnávkou „Moravského Božolé

p1080871.jpgTým SDH Hostěrádky-Rešov se letos poprvé v sobotu 24.října 2015 zúčastnil se svou zánovní polní kuchyní špičkové soutěže ve vaření gulášů Pálavský Gulášfest 2015, který probíhal v prostorách hotelu Zámeček v Mikulově.

Tým SDH Hostěrádky-Rešov se letos poprvé v sobotu 24.října 2015 zúčastnil se svou zánovní polní kuchyní špičkové soutěže ve vaření gulášů Pálavský Gulášfest 2015, který probíhal v prostorách hotelu Zámeček v Mikulově.

Jak uvedl na svých internetových stránkách pořadatel, letošní ročník se opravdu vydařil, doprovázelo ho krásné slunečné počasí, veselé a šikovné týmy a bohatý doprovodný program.

A v neposlední řadě i kvalita soutěžních gulášů, která je rok od roku vyšší. A nezklamal ani náš soutěžní tým, který svůj guláš do soutěže přihlásil od soutěžním názvem „guláš ze slavkovského bojiště“, neboť v líté konkurenci 36-ti soutěžních týmů skončil v hlavní soutěží řádu zlaté vařečky o výbornou chuť a prezentaci guláše na výborném 3. místě! K dokreslení atmosféry jsme ke guláši podávali pivo Santon 13 st. ze soukromého pivovaru v Měníně.

Poděkování patří všem, kteří se na přípravě i zdárném průběhu účasti v soutěži podíleli (na místě jsme museli být již v šest hodin ráno), a zejména našemu hlavnímu kuchtíkovi Tondovi Dolákovi, kterému bronzový řád zlaté vařečky právem patří!

 

Výsledky GULÁŠFESTU 2015

Soutěž o výbornou chuť a prezentaci guláše = Řád zlaté vařečky:

1. místo Řád zlaté vařečky: PEPITO TEAM, Malešovický zabijačkový guláš
2. místo: TÝM ŠTAMAT, Řeznický guláš z vepř. kolene, domácí slaniny a povidel
3. místo: TÝM HASIČI HOSTĚRÁDKY, Guláš ze Slavkovského bojiště

Soutěž o nejlepší stánek, kostým a náladu v týmu:

1. místo: INDIÁNÍ, Jižní Čechy
2.místo: VINAŘI ŠENKOVICE, Šenkovice
3. místo: OLEO MEXICANO, Milovice

Soutěž o největšího jedlíka Gulášfestu

1. místo: Němec Jaroslav
2.místo: Medřický Pavel
3.místo: Mlčoch Zdeněk

Soutěž v gůlání sudu na čas

1. místo: Bláha Petr, Milovice, čas 5:87 s
2. místo: Gajan Ondřej, Mikulov, čas 6:89 s
3. místo: Hrůza Pavel, Mikulov, 8:37 s

Soutěžil i náš člen Radek Kachlíř, bohužel nenašel ten správný grif na gúlání sudu a tak na bednu nevystoupal !

p1080872.jpgp1080945.jpgp1080962.jpgp1080970.jpg

 

Náhledy fotografií ze složky Pálavský Gulášfest Mikulov 2015