Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zajištění návštěvy papeže v Brně.

ObrazekÚčást našich členů na zajištění  návštěvy papeže  Benedikta XVI v Brně.

ObrazekNa 300 jihomoravských profesionálních a dobrovolných hasičů o víkendu 26.-27.9.2009 zajišťovalo návštěvu papeže v Brně. Při návštěvě Sv. otce Benedikta XVI byli hasiči připraveni k zásahu v prostoru konání bohoslužby na letišti v Brně-Tuřanech a k zajišťovali bezpečnost na parkovištích autobusů i osobních vozidel. Už před bohoslužbou hasiči zajistili požární dozor ve stanovém městečku pro poutníky. Kromě požárního dohledu na parkovištích se hasiči postarali také o osvětlení na místech stání autobusů na dálnici D1. Na parkovištích, ve stanovém městečku i v prostoru bohoslužby byli hasiči rovněž připraveni poskytnout účastníkům akce první pomoc. Bezpečnostní opatření při návštěvě papeže  v sobotu a v neděli v terénu zajišťovali profesionální hasiči ze stanic v Lidické a Bayerově ulici a v ulici Tuřanka v Brně, dále ze stanic v Pozořicích na Brněnsku, z odborného učiliště požární ochrany v Brně-Líšni, z krajského ředitelství HZS Jihomoravského kraje a z chemické laboratoře školícího střediska HZS JmK v Tišnově. Kromě nasazení požární a další zásahové techniky si hasiči na jednotlivých stanovištích vybudovali týlové zázemí. Kromě jednotek nasazených přímo v areálu letiště a v okolí byli v pohotovosti také hasiči ze všech stanic v Brně a na Brněnsku. Při případném požáru nebo jiném zásahu by podle rozsahu události byl vyhlášen poplach také dobrovolným jednotkám z regionu. V plném nasazení byli rovněž operační důstojníci krajského operačního a informačního střediska HZS JmK. Operátoři tísňových linek 112 a 150 komunikovali v češtině, němčině a angličtině. Prostor pro bohoslužbu, parkoviště a další místa z hlediska požární bezpečnosti posoudili příslušníci odboru prevence HZS JmK.   Kromě profesionálních hasičů byli v akci také členové dobrovolných jednotek z několika okresů kraje. Z Brna-města byly nasazeny jednotky SDH Slatina a Husovice, z Brněnska jednotky SDH Blučina, Hrušovany, Moutnice, Sokolnice, Vranovce, Žabčice a Židlochovice. Z Břeclavska nastoupí jednotky SDH Březí, Krumvíř, Milovice, Tvrdonice, Velké Bílovce a Velké Pavlovice. Z Vyškovska nastoupily jednotky SDH Drnovice, Hostěrádky-Rešov, Křenovice, Lovčičky, Nové Hvězdlice, Otnice, Rousínov a Vyškov. Z Břeclavska budou nasazeny jednotky SDH Archlebov, Lipov, Petrov, Ratíškovice, Strážnice, Svatobořice, Šardice, Velká nad Veličkou, Vnorovy, Žarošice a Žeravice.    

 

Sraz jednotek byl na Rohlence. Úkolem jednotky SDH obce Hostěrádky-Rešov bylo osvětlení obou pruhů na 202 km dálnice D1, která sloužila jako záchytné parkoviště návštěvníků mše svaté. Pro nasvícení dálnice byly použity 4 halogenové zářivky po 1000W napojené na elektrocentrálu. Akce byla ukončena v 6.30 hod. Počet zasahujících členů jednotky – 4, vozidlo Volkswagen Transporter

 

Náhledy fotografií ze složky Zajištění návštěvy papeže v Brně.