Jdi na obsah Jdi na menu
 


Závěr soutěže Vyškovského Soptíka - Milešovice a Topolany

soutez-topolany-24.6.2012--14-.jpg

Závěrečná soutěž  v Topolanech rozhodovala o konečném umístění v rámci Vyškovského Soptíka 2011/2012.

V celkovém hodnocení Vyškovského Soptíka skončila naše mládežnická družstva mladších i starších žáků na nádherném druhém místě a patří jim velká gratulace.

Závěrečná soutěž  v Topolanech rozhodovala o konečném úmístění v rámci Vyškovského Soptíka 2011/2012.

Základním kamenem úspěchu v konečném umístění byla úspěšně zvládnutá předposlední soutěž v Milešovicích, kde mladší žáci zvítězili v PÚ i štafetě dvojic a starší si udrželi pozici díky 3. a 4. místu.

soutez-milesovice-23.6.2012--16-.jpg    soutez-milesovice-23.6.2012--10-.jpg

 

 

 

 

 

 

Mladší žáci nastupovali v Topolanech k PÚ s cílem porazit své nejbližší soupeře z tabulky a to družstvo z SDH Luleč na které ztráceli dva body a místní družstvo SDH Topolany na které měli náskok deset bodů. Možnost ohrozit vedoucí družstvo z Drnovic byla vzhledem ke dvanáctibodové ztrátě pouze teoretická.

Požární útok byl proveden bezchybně ve výborném čase 16,93 s ( pravý  proud 16,64 s), ale tentokrát našemu družstvu chybělo k prvnímu místu které obsadilo SDH Drnovice  0,05 s.  2.místo s náskokem více něž dvou sekund znamenalo posun na fantastické a po nepovedeném  úvodu sezóny nikým neočekávané 2. místo v celoročním hodnocení Vyškovského Soptíka.

Starší žáci nastupovali k finálové soutěži s úkolem udržet skvělé druhé místo v celkovém hodnocení, což znamenalo nepřijít o náskok sedmi a dvanácti bodů před dvěma družstvy Drnovic. První místo v „Soptíkovi“ ale již nemohlo dalšímu družstvu s SDH Drnovice uniknout.

Soutěžní pokus se staršímu družstvu vydařil, čas 18,08 s stačil s přehledem na 2.místo. Škoda jen prostřiku na levém proudu, pravý terč byl sražen v čase 16,40s . Na závěrečném nástupu byl tento čas našeho družstva vyhodnocen jako absolutně nejrychlejší proud soutěže a odměněn dortem.

V celkovém hodnocení si tedy starší žáci nádherné 2.místo udrželi a patří jim stejně jako družstvu mladších žáků velká gratulace.

 soutez-topolany-24.6.2012--8-.jpg      soutez-topolany-24.6.2012--22-.jpg

 

Náhledy fotografií ze složky Mladí hasiči 2012