Jdi na obsah Jdi na menu
 


Náročný, ale úspěšný víkend našich mladých hasičů.

O prvním květnovém prodlouženém víkendu se naši mladí hasiči během čtyř dnů zúčastnili hned tří soutěží zařazených do ligy Vyškovský Soptík 2013/ 2014.

 O prvním květnovém prodlouženém víkendu se naši mladí hasiči během čtyř dnů zúčastnili hned tří soutěží zařazených do ligy Vyškovský Soptík 2013/ 2014.

Ve čtvrtek 1.5.  se konala soutěž v Ivanovicích na Hané, která skončila velkým úspěchem mladšího družstva – ziskem 1. místa v požárním útoku. Nekompletní družstvo starších žáků, které muselo být doplněno třemi mladšími žáky obsadilo dobré osmé místo.

V Ivanovicích soutěžili také jednotlivci v běhu na 60 m s překážkami, nejlépe se umístila Lucie Šuterová – 7. místo mladší žákyně a Mirek Šutera – 10. místo starší žáci. Ostatní naši závodníci také získali body do ligy jednotlivců – Marek Robeš 13. , Monika Doláková 14., Jakub Kvoch  16. a Jana Kníchalová 17. místo ve svých kategoriích.

 

Druhá soutěž proběhla v sobotu 3.5. v Kroužku. Mladším žákům překazila cestu k vítězství prasklá hadice na levém proudu, pravý terč byl sražen v čase pod 17 sekund. Vítězové z Pustiměře dosáhli času 19,37 sek.

 V disciplíně požární útok CTIF, ve které se soutěžilo bez rozdílu věkových kategorií obsadilo naše mladší družstvo vynikající 4. místo.

Družstvo starších žáků si oproti ivanovické soutěži v PÚ polepšilo dosaženým časem i umístěním, získalo výborné 4. místo.

 

V nedělní soutěži konané ve Velešovicích mladší žáci získali po drobném zaváhání na rozdělovači velmi pěkné 2. místo v PÚ, ve štafetě požárních dvojic bezchybným výkonem obsadili  skvělé 1. místo. Starší žáci byli také úspěšnější ve štafetě vynikajícím 2. místem, v PÚ obsadili velmi dobré 5. místo.

 

Z těchto tří absolvovaných soutěží si tedy obě naše družstva odvezla velmi slušný bodový příděl  do Vyškovského Soptíka.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Ivanovice, Velešovice, Kroužek 2014