Plnění odznaku odbornosti.

p2150010.jpgVe středu 15.2.2012 proběhlo v hasičce SDH Hostěrádky – Rešov  přezkoušení mladých hasičů ze znalostí nutných k získání některého z odznaku odbornosti.

Ve fotogalerii najdete také výtvarná díla naší mládeže přihlášena do základního kola soutěže Požární ochrana očima dětí.

Tříčlennou zkušební komisi tvořili vedoucí mládeže, členové zásahové jednotky a sportovních družstev z SDH  Šaratice Soňa Schusterová a Jan Hon a z našeho SDH vedoucí kolektivu mládeže Jiří Šutera.

Dále byli přítomni za výbor sboru zást. velitele jednotky Petr Dolák a Radomil Pospíšil. Na zajištění průběhu zkoušek se podílely i obě vedoucí družstev MH a to Jitka Pospíšilová a Hana Šuterová.

Plnění odbornosti Preventista junior se zúčastnilo 5 členů družstva mladších žáků. U této odbornosti se provádí pouze ústní zkouška a tu splnili 4 ze zkoušených.

Odbornost Kronikář u které se hodnotí jak písemný test tak i ústní zkouška se pokusily získat 4 dívky z mladšího družstva a všechny byly úspěšné.

Ke složitější zkoušce odbornosti Preventista která je určena pro starší žáky se dostavilo 8 členů družstva starších žáků . Náročný test složený z 32 otázek správně vyplnilo 5 mladých hasičů kteří po zdárném absolvování ústní části zkoušek získali tuto důležitou odbornost.

Následně bylo provedeno vyhodnocení základního kola soutěže Požární ochrana očima dětí.

Pomocí ankety které se zúčastnili všichni přítomní dospělí byla  vybrána 3 nejlepší díla z každé kategorie, která budou odeslána do okresního kola této soutěže.

odbornost preventista junior získali :  Miroslav Šutera

3. Sára Pospíšilová, Vojtěch Nešpůrek, Kamila Šmídová

(společné dílo)

Kategorie K2                       1. Tereza Horáčková