Jdi na obsah Jdi na menu
 


Triumf našich mladých hasičů na soutěži v Kobeřicích 10.9.2011

soutez-koberice-10.9.2011--32-.jpgV poslední soutěži letošního roku v Kobeřicích si naši mladí hasiči odvezli tři poháry. Mladší žáci v požárním útoku 1.místo! Starší žáci v požárním útoku 1.místo!

Vítěznou sobotu ozdobili naši mladší žáci ještě vítězstvím ve štafetě a 5. místo starších v této disciplíně není také zklamáním.

 soutez-koberice-10.9.2011--32-.jpg

Dne 10.9.2011 se konal I. ročník soutěže „O pohár starosty obce“ v Kobeřicích. Soutěž zahájila nový ročník soutěže o Vyškovského Soptíka  2011-2012. Soutěžilo se v PÚ a štafetě požárních dvojic. Naše družstvo se stejně jako v loňské sezóně zúčastnilo se dvěma družstvy.

Sestavy doznaly pouze drobných změn, v kategorii mladších žáků se poprvé zúčastnily Adéla Peclová a Vojtěch Bělík, do kategorie starších přestoupila Tereza Horáčková a družstvo doplnil Ondřej Hess.

Naše družstva soutěž zahájila štafetou dvojic ve které mladší družstvo obsadilo 1. místo před družstvy SDH Topolany a SDH  Milešovice. Družstvo starších žáků skončilo na pěkném 5.místě.

V následující disciplíně naši mladší žáci nastupovali jako 10 ze 14 přihlášených družstev.Dosaženým výsledným časem 21,21 (levý proud 19,10) překonali  zatím nejlepší čas Ivanovic 22,63 a ujali se vedení v soutěži. Náš čas již nebyl překonán.

 

Starší žáci nastupovali 5 ze 12 soutěžních družstev a dosaženým časem 18,59 si vylepšili svůj  nejlepší čas z doposud absolvovaných soutěží o celé 2,46 sekundy. Tím byl čas Hodějic  (19,04) těsně překonán a s napětím všichni přihlížející čekali na výsledky favorizovaných Drnovic a Topolan. Nejblíže našemu času se nakonec podařilo přiblížit žákům z Drnovic časem 19,08 sekundy, který stačil pouze na 3. místo.

Z dosud nejúspěšnější soutěže jsme si tedy odvezli celkem 3 zlaté poháry a dva krásné a chutné dorty.

Při vyhlašování výsledků proběhlo i vyhodnocení Vyškovského Soptíka 2010-2011.Naše družstvo mladších žáků obsadilo v celkovém hodnocení ročníku i přes neúčast v několika soutěžích pěkné 7 místo, starší žáci 11. místo.

Po příjezdu do Hostěrádek – Rešova  proběhla zasloužená oslava v restauraci pana Hesse.

 

 

 PÚ mladší žáci - 1.místo-21.21s

 PÚ starší žáci - 1.místo- 18.59s