Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výlet – depozit Dopravního podniku města Brna

vylet-dpmb.jpg

V neděli 28.4.2013 se naši mladí hasiči zúčastnili exkurze do depozitáře DPMB v Brně – Řečkovicích.

Na akci při které dopravní podnik každoročně na jeden víkend otevírá prostory svého depozitu aby se veřejnost mohla seznámit se sbírkou historických autobusů a trolejbusů byl i bohatý doprovodný program.

Krom výstavy historických automobilů a motocyklů byla k vidění i vojenská technika a velký prostor byl věnován ať už historické i současné požární technice. Zpestřením expozice hasičů byla i sbírka dýchací techniky s odborným výkladem.

Dále si naše mládež na jednom ze stanovišť ověřila svoje znalosti z požární ochrany testem za jehož úspěšné složení rozdávali pořadatelé pexesesa, omalovánky a vystřihovánky. V areálu rovněž probíhali ukázky zásahů hasičských jednotek a navíc byl k vidění i model trolejbusu na dálkové ovládání, parní stroje a další technické zajímavosti.