VYŠKOVSKÝ SOPTÍK 2013 / 2014

dscn1896.jpg

Celkové výsledky  Vyškovského Soptíka 2013/2014. Mladší žáci vynikající 2.místo a starší žáci celkově 6.místo.

Dne 22. června byl v Topolanech poslední soutěží zakončen letošní ročník Vyškovského Soptíka.  Soutěžní družstva mladých hasičů se utkala na dvanácti podnicích celkem v devatenácti započítávaných disciplínách.

Mladší žáci našeho SDH i v letošním ročníku ligy MH patřili opět mezi nejlepší družstva okresu Vyškov. Z velké části omlazené družstvo podávalo v průběhu ročníku  velmi dobré výkony a obsadilo  6x 1. místo, 2x 2. místo a 3x 3. místo. Celkově obsadili vynikající 2.místo za favorizovaným družstvem SDH Luleč , které startovalo pod názvem Kajmani.

Vyškovský soptík 2013/2014  mladší žáci  :     1.  Luleč Kajmani

2.  Hostěrádky – Rešov

3.  Luleč Draci

V kategorii starších žáků se našim mladým hasičům oproti minulým ročníkům tolik nedařilo, příčiny lze hledat v nízkém počtu členů družstva a také v malém zápalu nutném pro dosažení lepších výsledků. Mezi úspěchy lze zařadit pouze 1. místo v požárním útoku v Milešovicích a 2. místa ze ZPV v Kučerově a štafety požárních dvojic ve Velešovicích. Celkově obsadili starší žáci v letošním ročníku 6.místo.

Vyškovský soptík 2013/2014  starší  žáci  :     1. Drnovice

2. Topolany

3.  Hlubočany

6.  Hostěrádky – Rešov

Soutěží v Topolanech byla ukončena také liga okresu Vyškov v běhu na 60 metrů s překážkami. V „jednotlivcích“ se našim zástupcům dařilo .                                                  Mezi mladšími žáky překvapil vynikajícím 4.místem Marek Robeš, který v kategorii patřil k nejmladším , Lucie Šuterová  která má již zkušenosti z minulých ročníků obsadila dokonce 2. místo.

J – 60 mladší žáci :    1.  Šmíd              Luleč

2.  Kudlička        Topolany

3.  Kamenský      Kobeřice

4.  Robeš             Hostěrádky – Rešov

15. Kvoch             Hostěrádky – Rešov

J- 60 mladší žákyně :    1.  Přezvinská     Hlubočany

2.  Šuterová        Hostěrádky – Rešov

3.  Jeřábková      Milešovice

V kategorii starších žákyň podávala velmi dobré výkony loňská  vítězka  kategorie ml.žákyň Monika Doláková a mezi staršími soupeřkami obsadila vynikající 3. místo.

Ve starších žácích se také dobře vypořádal s náročnější tratí Miroslav Šutera  který rovněž loni vyhrál ligu v mladší kategorii a letos  mezi staršími a zkušenějšími závodníky obsadil výborné 6.místo.

J – 60 starší žákyně  :      1. Macháňová     Topolany

2. Brunclíková     Topolany

3. Doláková        Hostěrádky – Rešov

8. Knichalová     Hostěrádky – Rešov