Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dopravní nehoda a odstranění stromů – Hostěrádky – Rešov 13.6. 2019

13. červen 2019, 21:53 – Dopravní nehoda a technická pomoc, odstranění stromu - I. Stupeň – vozy 3 – jednotky 2.

Podtyp: DOPRAVNÍ NEHODA, TECHNICKÁ POMOC

Popis:  Osobní automobily zajely do příkopu, když se vyhýbaly popadaným stromům

Jednotky:   PS Židlochovice, SDH Hostěrádky – Rešov

 Obec:  Hostěrádky – Rešov

 

Jednotka vyjela k odstranění stromu na silnici k Újezdu u Brna. Po příjezdu na místo, bylo zjištěno, že strom zřejmě vlivem silného větru spadl a přitlačil osobní automobil do příkopu vedle silnice, další vozidlo zůstalo také v příkopě, posádky byly bez zranění.

Na místě již zasahovala PS Židlochovice, po dohodě s velitelem zásahu každá jednotka odstranila jeden spadený strom přes celou šířku vozovky. Jednotka použila 2 ks řetězových motorových pil, jimiž byl strom postupně rozřezán a opatrně odstraněn z blízkosti automobilu. Po vyproštění vozidel z příkopů, bylo nutné uklidit velmi znečištěnou komunikaci, dále se členové jednotky podíleli také na řízení dopravy na místě události.

Počet zasahujících členů jednotky – 7. Použita technika Fiat Ducato – 4 km a 0:30 mh, CAS 32 - T 815 – 0:30 mh a 4 km, řetězová motorová pila 0:30 mh a záchranářská řetězová motorová pila 0:30 mh. Jednotka z místa zásahu přejížděla přímo k další nahlášené události.