Jdi na obsah Jdi na menu
 


Odborná příprava strojníků JSDH

Ve dnech 24  a  25. března 2023 proběhla odborná příprava strojníků jednotek SDH obcí, které se zúčastnili všichni strojníci naší jednotky.

article preview

 

Ve dnech 24  a  25. března 2023 proběhla odborná příprava strojníků jednotek SDH obcí, které se zúčastnili všichni strojníci naší jednotky.

Výcvik probíhal na hasičské stanici Vyškov základní teoretickou přípravou v oblasti strojní služby a ověřením teoretických znalostí. Praktický výcvik včetně kondičních jízd se konal ve Vojenském újezdu Březina. Také druhý den se cvičilo ve VÚ Březina, na vodním cvičišti Myslejovice s vlastními prostředky strojní služby na vodní ploše. Snahou organizátorů bylo v maximální možné míře přenést výuku do praktických činnosti simulující prostředí reálných zásahů, kde měli strojníci možnost pracovat a cvičit s vlastní technikou v kompletní zásahové výstroji

Kurz byl pro všechny účastníky velkým přínosem a všemi účastníky velice kladně hodnocen. Poděkování patří všem příslušníkům HZS ze stanice Vyškov, kteří školení připravili zejména mjr. Ing. Antonínu Bastlovi vedoucímu pracoviště IZS.