Jdi na obsah Jdi na menu
 


Odstraňování následků přívalových dešťů - Hodějice 28.5. 2016 – Technická pomoc, čerpání vody

Jednotka vyjela k čerpání vody a odstraňování následků lokální bouřky do obce Hodějice. 

28. května 2016, 12:35 – Technická pomoc, čerpání vody, odstraňování následků bouřky,  Hodějice  - II. Stupeň – vozy 15 – jednotky 9.

Podtyp: ČERPÁNÍ VODY

Popis: Likvidace následků bouřky.

Jednotky: KŘ HZS Jmk, PS Lidická, PS Líšeň, PS Pozořice, PS Pohořelice, PS Vyškov, PS Slavkov, SDH Brankovice, SDH Dobročkovice, SDH Drnovice (VY), SDH Hodějice, SDH Hostěrádky - Rešov, SDH Křenovice, SDH Křižanovice, SDH Nesovice, SDH Rousínov, SDH Slavkov, SDH Švábenice

Obec: Hodějice

 

Jednotka vyjela k čerpání vody a odstraňování následků lokální bouřky do obce Hodějice. Bouřka zde způsobila vytopení několika desítek domů a zanesení ulic bahnem.

 Po příjezdu na místo zásahu, měla jednotka za úkol odstraňovat bahno z komunikací v obci.  CAS 9000/0  S3R – T815 čistila silnice pomocí přední sanační lišty, bylo přepraveno 63 000 litrů vody. Před setměním byla jednotka odeslána velitelem zásahu na základnu. 

Počet zasahujících členů jednotky – 2. Použita technika - CAS 32 - T 815 – 5 mh a 50 km. Po příjezdu na základnu nahlášena akceschopnost na Krajské operační středisko.