Jdi na obsah Jdi na menu
 


Odstraňování následků Tornáda – Hrušky 6.7. 2021 - 5:40 h

Jednotka vyjela k odstraňování následků tornáda do Hrušek. 

6. červenec 2021, 5:40 – Odstraňování následků tornáda – Hrušky - Zvláštní stupeň PP – vozy 2 – jednotky 1.

Podtyp: TECHNICKÁ POMOC, ODSRAŇOVÁNÍ NEBEZPEČNÝCH STAVŮ

Popis:  Odstraňování následků tornáda v obci Hrušky

Jednotky SDH Hostěrádky - Rešov

 Obec: Hrušky

 

Jednotka vyjela k odstraňování následků tornáda do Hrušek. I po několika dnech pokračuje zásah hasičů v několika obcích na Břeclavsku a Hodonínsku. Změnil se charakter zásahové činnosti, kdy hasiči ukončují záchranné práce a pokračují v pracích likvidačních, které mají odstranit následky způsobené mimořádnou událostí, tedy tornádem. 

Do postižené oblasti, ve které se nachází stopa po tornádu o velikosti přibližně 500 m x 26 km, již dorazily posily v podobě hasičských odřadů ze všech krajů České republiky, včetně potřebné techniky, složené jak z profesionálních, tak také dobrovolných hasičů. Primárně na místě zasahují profesionální i dobrovolní hasiči z Jihomoravského kraje, ale také týmy a odřady z celé České republiky. Pokračujeme v likvidačních pracích v pěti sektorech: Mikulčice, Lužice, Hrušky, Moravská Nová Ves, Hodonín vč. lokality Pánov. Dokončuje se rozebírání poškozených střešních konstrukcí, odklízí se odpad a zprůjezdňují se komunikace, odváží se suť na tři hlavní deponie (Mikulčice, Hrušky, Hodonín). Postupně se pracuje na obnově dodávek elektřiny v zasažených oblastech. Ty jsou také z velké části odpojeny od plynu.