Jdi na obsah Jdi na menu
 


Požár odpadu – Újezd u Brna 30.10.2018

Jednotka vyjela k požáru odpadu do Újezdu u Brna. Po příjezdu na místo zásahu zjištěno, že hoří štěpka na ploše asi 15 x 15m.

30. říjen 2018, 14:53 – Požár odpadu – doutnající štěpka, Újezd u Brna - I. Stupeň – vozy 5 – jednotky 3.

Podtyp:  ODPAD, OSTATNÍ

Popis:  Požár štěpky v areálu zemědělského družstva

Jednotky: PS Židlochovice, SDH Hostěrádky – Rešov, SDH Újezd u Brna

 Obec:  Újezd u Brna

 

Jednotka vyjela k požáru odpadu do Újezdu u Brna. Po příjezdu na místo zásahu zjištěno, že hoří štěpka na ploše asi 15 x 15m.

Na místě spolupráce se zasahující domácí jednotkou. Hromada štěpky postupně rozhrnována dvěma kolovými nakladači a prolévána vodou.  Z CAS 32 nataženo vysokotlaké vedení k hašení doutnající štěpky. Zřízeno vedení „B“ pro doplňování CAS Újezd u Brna a dále nasazen ještě další „C“ proud. Po setmění bylo nutné použít elektrocentrálu a osvětlit místo zásahu.  Po příjezdu PS Židlochovice požářiště zkontrolováno termokamerou, dohašena skrytá ohniska a po ukončení zásahu jednotka odeslána VZ na základnu. Lokalizace a likvidace požáru ve 21:42 h, zásah jednotky trval téměř 7h.

Počet zasahujících členů jednotky – 12. Použita technika Fiat Ducato – 2:00 mth a 24 km a CAS 32 - T 815 – 6:45 mth a 14 km. Po příjezdu na základnu nahlášena akceschopnost na Krajské operační středisko.

 

 

Náhledy fotografií ze složky Požár odpadu – Újezd u Brna 30.10.2018