Jdi na obsah Jdi na menu
 


Požár vinohradu – Újezd u Brna 12.3.2022

Jednotka vyjela na požár vinohradu do Újezdu u Brna, požár se nacházel v těžce přístupném terénu na Staré hoře, na místě již zasahovala jednotka PS Slavkov.

article preview

Jednotka vyjela na požár vinohradu do Újezdu u Brna, požár se nacházel v těžce přístupném terénu na Staré hoře, na místě již zasahovala jednotka PS Slavkov.

Po příjezdu na místo zásahu proveden průzkum, z CAS 32 vytvořeno vedení "B" za rozdělovačem dva proudy "C" a jeden proud "D". První proud se snažil zabránit šíření požáru na okolní suchou trávu, druhý proud natažen k hašení hořícího vinohradu, třetím proudem chráněno okolí chaty pod vrcholem Staré hory.

Celý prostor požáru v těžce přístupném kopcovitém terénu, na proudech se postupně vystřídali všichni členové jednotky. Nasazeny také jednoduché hasební prostředky a zádové vaky, zbytky požářiště postupně prolévány vodou. Spotřebováno celkem 7 000 litrů vody, lokalizace 13:55h a likvidace požáru v 14:11h. Po ukončení zásahu jednotka odeslána VZ na základnu.

Počet zasahujících členů jednotky – 8. CAS 32/9000/0-S3R celkově ujeto 10 km a 1 mth, VEA Toyota Rav 4 ( 7T4 0846 ) ujeto 10km, a 1 mth. Po příjezdu na základnu nahlášena akceschopnost na Krajské operační středisko.

 

 

 

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Požár vinohradu - Újezd - 12.3. 2022