Jdi na obsah Jdi na menu
 


Požár bytového domu – Vážany nad Litavou 4.7. 2019 – Prověřovací cvičení

Jednotka vyjela k požáru bytového domu do obce Vážany nad Litavou. 

article preview

4. července 2018, 17:23 – požár bytu v bývalém areálu JZD - I. Stupeň – vozy 8 – jednotky 5.

Podtyp: NÍZKÁ BUDOVA

Popis:  Požár v přízemí bytového domu – kouř v chodbě

Jednotky:  SDH Vážany nad Litavou, SDH Hostěrádky – Rešov, SDH Kobeřice, SDH Velešovice, SDH Šaratice

 Obec:  Vážany nad Litavou

 

Jednotka vyjela k požáru bytového domu do obce Vážany nad Litavou. Po příjezdu na místo zásahu zjištěno, že se jedná o prověřovací cvičení jednotek SDH.

Velitel zásahu stanovil prostor části bytového domu, kde má jednotka zasahovat. Po provedeném průzkumu, zjištěno, že se v zakouřeném domě nacházejí osoby. Z CAS 815 vytvořeno vedení "B" a za rozdělovačem dva proudy "C", na kterých zasahovali 4 členové jednotky v dýchací technice, kteří vyhledávali osoby a hasili požár. Nalezeny 4 osoby, které byly vyneseny, nebo vyvedeny – poskytnuta první pomoc. CAS doplňována dálkovou dopravou vody. Po lokalizaci a likvidaci požáru, byl objekt odvětrán pomocí přetlakového ventilátoru. Prověřovací cvičení bylo ukončeno závěrečným vyhodnocením a jednotka odeslána na základnu.

Počet zasahujících členů jednotky – 8. Použita technika Fiat Ducato – 16 km a 0:30 mh, CAS 32 - T 815 – 1 mh a 16 km. Po příjezdu na základnu nahlášena akceschopnost na Krajské operační středisko.