Jdi na obsah Jdi na menu
 


Požár domova mládeže Sokolnice – prověřovací cvičení 29.11. 2018

Jednotka vyjela k požáru domova mládeže do Sokolnic.

29. listopad 2018, 17:01 - požár výškové budovy, evakuace osob – II. Stupeň, vozy 10 – jednotky 6

Podtyp: SHROMAŽDIŠTĚ OSOB - VÝŠKOVÉ BUDOVY

Popis: Jednotky byly vyslány k požáru domova mládeže. Jednalo se o prověřovací cvičení, evakuace a vyhledávání osob JPO

Jednotky: PS Židlochovice, PS Pozořice, SDH Sokolnice, SDH Újezd u Brna, SDH Hostěrádky – Rešov, SDH Telnice

Obec: Sokolnice        

Část obce: Sokolnice - rozvodna

Ulice: Učiliště

Jednotka vyjela k požáru domova mládeže do Sokolnic. Po příjezdu na místo zásahu zjištěno, že se jedná o prověřovací cvičení na požár a evakuaci většího počtu osob. Naše jednotka se na místo zásahu dostavila jako třetí v pořadí.

Na místě již probíhala evakuace asi 120 osob. Velitel zásahu pověřil 4 členy jednotky v dýchací technice vyhledáváním osob v objektu. Prohledané místnosti byly označeny, nalezené osoby vyvedeny pomocí dýchacích masek, jedna osoba spuštěna pomocí nastavovacího žebříku, spolupráce při ošetřování osob. Jednotka připravena doplňovat zasahující CAS, osvětlování místa události.

Po lokalizaci a likvidaci požáru byly zakouřené prostory odvětrány, poté proběhl nástup jednotek a vyhodnocení prověřovacího cvičení.

Počet zasahujících členů jednotky – 10. Použita technika - Fiat – Ducato – 1:15 mh a 14 km, CAS 32 - T 815 – 1:15 mh a 14 km. Po příjezdu na základnu nahlášena akceschopnost na Krajské operační středisko.