Jdi na obsah Jdi na menu
 


Požár firmy Autodoprava Matějka – Sokolnice

Obrazek12.1. 2008 – 07.32 požár nízké budovy

Požár firmy Autodoprava Matějka – Sokolnice

12.1. 2008 – 07.32 požár nízké budovy

 

Na místě zasahovaly jednotky: VEA 1, AŽ 52, PPLA, CAS 32, ŠVZ, 2x DA, TA-S PS Lidická; CAS 24 PS Slatina; CAS 24, CAS 32 PS Židlochovice; 2x CAS 24, OA PS Pozořice; CAS 16 SDH Újezd u Brna; CAS 24 SDH Sokolnice,CAS 16 SDH Brno-Chrlice; CAS 24 SDH Blučina; DA, CAS 32 SDH Šlapanice; CAS 32, DA SDH Moutnice; 2x CAS 32 PS BVV; CAS 32 SDH Hostěrádky-Rešov; DA  SDH Hostěrádky-Rešov , CAS 32 SDH Žatčany; CAS 24 SDH Brno-Židenice

 

V 6:32 hod. byl vyhlášen KOPIS JmK Brno poplach a nahlášen požár nízké budovy v obci Sokolnice. Při příjezdu na místo byl  objekt v plamenech. U zásahu již zasahovalo několik jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů z okolních obcí. Jednalo se o požár kanceláří a dílny, ve které byl zaparkován jeden nákladní automobil a jeden osobní automobil.V dílně se nacházelo i několik uskladněných tlakoví lahví a svařovací souprava. Lahve a svařovací souprava byli během zásahu vyneseny z hořící dílny a byly následně ochlazovány. Na lokalizaci požáru, bylo nasazeno několik proudu ,,C,, a postupně byli prováděny za pomocí bouracích seker a páčidla rozebírací a dohašovací práce na objektu kanceláří. Během celého zásahu byla kyvadlově dovážena voda z obcí Sokolnice a Újezd u Brna. Naše jednotka se podílela na kyvadlové dopravě vody s CAS 32 – Tatra 148 a na dálkové dopravě vody PS 12 ze stroje do stroje. Voda byla čerpána z místního potoka a dopravována do CAS. Po likvidaci byla jednotka odeslána  na základnu. Počet zasahujících členů jednotky – 9, vozidla  DA 12 – A31, CAS 32 – Tatra 148

 

Náhledy fotografií ze složky Požár firmy autodoprava Matějka