Jdi na obsah Jdi na menu
 


Požár fotovoltaických panelů SŠEE Sokolnice-PC-29.5.2024

Jednotka vyjela na požár střechy budovy do Sokolnic. Po příjezdu na místo zjištěno, že se jedná o prověřovací cvičení na požár fotovoltaických panelů a jejich příslušenství v učebně školy.

article preview

29. květen 2024, 10:16 – požár střechy školy, Sokolnice - I. Stupeň – vozy 9 – jednotky 4.

Podtyp:  POŽÁR NÍZKÉ BUDOVY

Popis:  Požár fotovoltaických panelů na střeše a střídače v učebně

Jednotky: PS Židlochovice, JSDH Hostěrádky – Rešov, JSDH Újezd u Brna, JSDH Sokolnice

 Obec: Sokolnice

Jednotka vyjela na požár střechy budovy do Sokolnic. Po příjezdu na místo zjištěno, že se jedná o prověřovací cvičení na požár fotovoltaických panelů a jejich příslušenství v učebně školy.

Velitel zásahu pověřil 2 členy jednotky v dýchací technice vyhledáváním zraněných osob na střeše objektu. Dvě osoby nalezeny, poskytnuta první pomoc, jedna osoba resuscitována, později obě osoby naloženy na výškovou techniku, pomocí které byl proveden transport ze střechy budovy. Další členové byli připraveni v dýchací technice na střídání zasahujících hasičů v dílně, CAS ponechána v záloze na místě události. Po ukončení zásahu proběhlo vyhodnocení prověřovacího cvičení a poté jednotka odeslána VZ na základnu.

Počet zasahujících členů jednotky – 6. CAS 32/9000/0-S3R celkově ujeto 16 km a 1 mth, VEA Toyota Rav 4 ( 7T4 0846 ) ujeto 16 km, a 1 mth. Po příjezdu na základnu nahlášena akceschopnost na Krajské operační středisko.

29. květen 2024, 10:16 – požár střechy školy, Sokolnice - I. Stupeň – vozy 9 – jednotky 4.

Podtyp:  POŽÁR NÍZKÉ BUDOVY

Popis:  Požár fotovoltaických panelů na střeše a střídače v učebně

Jednotky: PS Židlochovice, JSDH Hostěrádky – Rešov, JSDH Újezd u Brna, JSDH Sokolnice

 Obec: Sokolnice

Jednotka vyjela na požár střechy budovy do Sokolnic. Po příjezdu na místo zjištěno, že se jedná o prověřovací cvičení na požár fotovoltaických panelů a jejich příslušenství v učebně školy.

Velitel zásahu pověřil 2 členy jednotky v dýchací technice vyhledáváním zraněných osob na střeše objektu. Dvě osoby nalezeny, poskytnuta první pomoc, jedna osoba resuscitována, později obě osoby naloženy na výškovou techniku, pomocí které byl proveden transport ze střechy budovy. Další členové byli připraveni v dýchací technice na střídání zasahujících hasičů v dílně, CAS ponechána v záloze na místě události. Po ukončení zásahu proběhlo vyhodnocení prověřovacího cvičení a poté jednotka odeslána VZ na základnu.

Počet zasahujících členů jednotky – 6. CAS 32/9000/0-S3R celkově ujeto 16 km a 1 mth, VEA Toyota Rav 4 ( 7T4 0846 ) ujeto 16 km, a 1 mth. Po příjezdu na základnu nahlášena akceschopnost na Krajské operační středisko.