Jdi na obsah Jdi na menu
 


Požár haly chemické a farmaceutické výroby - Taktické cvičení – Slavkov u Brna 20.10. 2023

Jednotka vyjela k požáru skladovací haly do Slavkova u Brna. 

article preview

20. říjen 2023, 9:03 – požár skladovací haly – Slavkov u Brna , II. Stupeň – vozy 17 – jednotky 10

Podtyp: POŽÁR NÍZKÉ BUDOVY

Popis:  Požár skladu zdravotnického materiálu

Jednotky:  PS Slavkov, PS Vyškov, PS Bučovice, PS Pozořice, PS Brno – Líšeň, JSDH  Hostěrádky – Rešov, JSDH  Hrušky, JSDH Křenovice, JSDH Slavkov u Brna, JSDH Rousínov,

 Obec:  Slavkov u Brna

Jednotka vyjela k požáru skladovací haly do Slavkova u Brna. Po příjezdu na místo zjištěno, že se jedná o Taktické cvičení složek IZS

Jednotka nasazena k hašení jižní části skladu a k ochraně přilehlé budovy.  Z CAS vytvořeno dopravní vedení „B“, kterým byl zásobován automobilový žebřík - HS Líšeň, 1 člen jednotky obsluhoval otočnou proudnici z koše žebříku. Další dva členové JSDH Hostěrádky – Rešov v dýchací technice zasahovali na útočném proudu „C“, připojeném na rozdělovač PS Pozořice na střeše budovy skladu. Ostatní hasiči jednotky pomáhali s přípravou dopravních vedení a připraveni na střídání na proudech. CAS průběžně doplňována z cisterny JSDH Hrušky. Po ukončení zásahu bylo provedeno vyhodnocení TC a poté jednotka odeslána na základnu.

Počet zasahujících členů jednotky – 9. CAS 32 - T 815 – 1 mh a 25 km, Fiat Ducato – 1 mh a 25 km.