Jdi na obsah Jdi na menu
 


Požár hospodářské přístavby - Zbýšov 18.3. 2017

V sobotu 18. března vyjela jednotka k požáru stodoly do Zbýšova.

18. březen 2017, 9:27 - požár sklad, Zbýšov  - I. Stupeň – vozy 9 – jednotky 5.

Podtyp:  POŽAR – PRŮMYSLOVÉ, ZEMĚDĚLSKÉ OBJEKTY, SKLADY

Popis:  Požár hospodářské přístavby – stodoly 5x4m.

Jednotky:  PS Slavkov, PS Vyškov, SDH Hostěrádky – Rešov, SDH Křenovice, SDH Zbýšov

 Obec:  Zbýšov

 

Jednotka vyjela k požáru stodoly do Zbýšova. Po příjezdu na místo zásahu bylo zjištěno, že hoří sláma v hospodářské přístavbě u rodinného domu.

Z CAS 9000/0  S3R – T815 byl nasazen jeden proud B, rozdělovač a dva útočné C proudy určené k hašení hořící slámy, 6 členů jednotky zasahovalo v dýchací technice. K rozebrání střešní konstrukce jsme museli použít řetězovou motorovou pilu.  Lokalizace  požáru  proběhla v 9:52hod, poté bylo nutné vynosit doutnající slámu a postupně ji prolévat vodou.  Po likvidaci požáru ve 11:35 hod byla jednotka odeslána velitelem zásahu na základnu. 

Počet zasahujících členů jednotky – 11. Použita technika  - CAS 32 - T 815 – 2,5  mh a 6 km, Fiat – Ducato – 1 mh a 12 km . Po příjezdu na základnu nahlášena akceschopnost na Krajské operační středisko.