Požár kombajnu a slámy – Velešovice –prověřovací cvičení 12.6.2015

12. červen 2015, 17:54 - požár dopravní prostředky, Velešovice - I. Stupeň – vozy 9 – jednotky 5

Podtyp: POŽÁR – DOPRAVNÍ PROSTŘEDKY

Popis: Požár kombajnu a slámy na poli. Prověřovací cvičení JPO.

Jednotky: SDH Hostěrádky - Rešov, SDH Šaratice, SDH Vážany nad Litavou, SDH Velešovice

Obec: Velešovice

Jednotka vyjela k požáru kombajnu a posekané slámy. Po příjezdu na místo zásahu bylo zjištěno, že se jedná o prověřovací cvičení okrsku.

Naše zásahová jednotka byla na místě jako druhá.  Průzkumem bylo zjištěno, že se jedná o požár zadního kola kombajnu, od kterého se vznítila sláma na poli a několik balíků v malém stohu. Čtyři naši hasiči zasahovali v dýchacích přístrojích asi 30 minut. Z CAS 9000/0  S3R – T815 byl nasazen jeden B proud a za rozdělovačem další 2 C proudy. Později byla cisterna doplňována dálkovou dopravou vody z místního potoka. Dálkovou dopravou vody prováděly jednotky SDH Šaratice, SDH Vážany nad Litavou, SDH Velešovice.

Po lokalizaci a likvidaci požáru  proběhl nástup všech jednotek a vyhodnocení prověřovacího cvičení.

Použita technika - VW-Transportér, CAS 32 - T 815 - 1 mh. Počet zasahujících členů jednotky – 10. Po příjezdu na základnu nahlášena akceschopnost na Krajské operační středisko.