Jdi na obsah Jdi na menu
 


Požár pole ( hnojiště ) – Hostěrádky - Rešov

4.6.2008 06.45 - požár, lesní, polní porost, tráva, pole - I. stupeň - vozy: 4

Požár pole ( hnojiště ) – Hostěrádky - Rešov

4.6.2009 06.45 - požár, lesní, polní porost, tráva, pole - I. stupeň - vozy: 4

Podtyp: LESNÍ, POLNÍ POROST, TRÁVA

 

Popis: HZS JmK PS Slavkov, JSDH Hostěrádky-Rešov, JSDH Křenovice a JSDH Zbýšov vyjely k požáru  hnojiště mezi Hostěrádkami a Zbýšovem.

 

Jednalo se o požár polního hnojiště v prostoru mezi Zbýšovem, Hostěrádkami a Prací za větrolamem směrem k Mohyle míru. Na místě kromě nás zasahoval HZS Slavkov, JSDH Křenovice a JSDH Zbýšov. Přeschlé hnojiště v délce cca 50 m hořelo uprostřed, pravděpodobnou příčinou požáru bylo samovznícení. Pomocí zemědělské techniky bylo hnojiště rozděleno. Po příjezdu na místo události byla jednotka nasazena na hašení pomocí otočné proudnice z CAS 32.Po znovunaplnění cisterny  byla doplňována voda do CAS 32 PS Slavkov. Po likvidaci požáru byla jednotka odeslána VZ na základnu. Počet zasahujících členů jednotky – 3, vozidlo CAS 32 – Tatra 148