Jdi na obsah Jdi na menu
 


Požár pole a strniště Zbýšov

ObrazekPožár pole a strniště mezi Zbýšovem a Křenovicemi.

22. srpen 2010 - 18:21 – Požár lesní porost, tráva, mezi Zbýšovem a Křenovicemi vlevo - I. stupeň, vozy: 6

Podtyp: Polní porost, tráva

Popis: Požár strniště. Lokalizace, likvidace, uhašeno pomocí 2 lafet.

Jednotky: SDH Zbýšov (VY), HZS Slavkov, SDH Křenovice, SDH Hostěrádky - Rešov

Obec: Zbýšov

Popis: HZS JmK PS Slavkov, JSDH Hostěrádky-Rešov, JSDH Křenovice a JSDH Zbýšov vyjely k požáru  pole a strniště mezi Zbýšovem a Křenovicemi

 

Jednalo se o požár pole a strniště v prostoru nad Zbýšovem směrem ke Křenovicím. Na poli vzniklo několik ohnisek požáru - pravděpodobně neohlášené pálení. Později se požár nekontrolovaně rozšířil na plochu asi 200x2Om, hrozilo vznícení blízkého větrolamu. Na místo zásahu jsme přijeli jako první v pořadí, kromě nás zasahoval HZS Slavkov, JSDH Křenovice a JSDH Zbýšov. Po příjezdu na místo události jednotka nasadila 2 otočné lafetové proudnice z CAS 32, dále byly použity jednoduché hasící prostředky. Po lokalizaci a likvidaci požáru byla jednotka odeslána VZ na základnu. Počet zasahujících členů jednotky – 8, vozidla Volkswagen Transporter, CAS 32 – Tatra 148

 

Náhledy fotografií ze složky Požár pole a strniště Zbýšov 22.8.2010