Jdi na obsah Jdi na menu
 


Požár polního porostu a strniště – Kobeřice 8.8. 2015

K požáru strniště do Kobeřic vyjela téměř celá zásahová jednotka, protože většina členů se podílela na zabezpečení a organizaci Hostěradského triatlonu

8. srpen 2015, 17:08 - požár polní porost, strniště, Kobeřice - II. Stupeň – vozy 9 – jednotky 9, vrtulník PČR

Podtyp: POLNÍ POROST, TRÁVA

Popis: Požár pole 100 x 500 metrů. Lokalizace 18:25. Likvidace 19:00. Na místě zasahovalo 9 JPO + vrtulník.

Jednotky:   KŘ HZS Jmk, PS Vyškov, PS Bučovice, PS Slavkov, SDH Hostěrádky - Rešov, SDH Kobeřice, SDH Lovčičky, SDH Milešovice, SDH Otnice, SDH Slavkov

Obec: Kobeřice u Brna

K požáru strniště do Kobeřic vyjela téměř celá zásahová jednotka, protože většina členů se podílela na zabezpečení a organizaci Hostěradského triatlonu. Už několik minut před vyhlášením poplachu, někteří lidé pozorovali u Kobeřic oblaka hustého dýmu.

Po příjezdu na místo požáru, poslal velitel zásahu ihned celou jednotku k vrtulníku Letecké služby Policie ČR.  Naše cisterna měla plnit bambi vak v podvěsu vrtulníku BELL 412. Po několika cvičeních s vrtulníkem, to byl první ostrý zásah naší jednotky ve spolupráci s leteckou službou Policie ČR. Na místě nebyla žádná větší cisterna, proto se o plnění bambi vaku starala pouze naše jednotka. Z CAS 32 – 815 byly nasazeny 2 "B" proudy, kterými byla voda dodávána k proudnicím na plnění vaku. Vždy po dvou dvojicích se postupně střídali členové celé zásahové jednotky Hostěrádky - Rešov.

 Později byla naše cisterna doplňována z CAS PS Vyškov. Jednotce PS Vyškov naši kluci pomáhali při plnění, a také s následným hašením požáru pomocí lafetové proudnice. Po odletu vrtulníku,  poslal velitel zásahu naši CAS na dohašování strniště. Používali jsme lafetovou proudnici a přední kropící lištu. Celkem bylo z našeho vozu na požářiště dodáno 27 000 litrů vody.

Po likvidaci požáru jednotka odeslána velitelem zásahu na základnu.  Po příjezdu na základnu ukončen radioprovoz. Použita technika - VW-Transporter - 22 km, CAS 32 - T 815 - 1,5 mh a 27 km, Fiat Ducato 22km  Při plnění vrtulníku praskly 2ks hadice "B", počet zasahujících členů jednotky – 14.         

 

http://vyskovsky.denik.cz/pozary/pole-u-koberic-zachvatil-pozar-zasahoval-i-vrtulnik-20150808.html