Jdi na obsah Jdi na menu
 


Požár stolařské dílny – Slavkov u Brna 21.1. 2024

Jednotka vyjela k požáru dílny do Slavkova u Brna

article preview

 

21. leden 2024, 7:20 – požár stolařské dílny – Slavkov u Brna , II. Stupeň – vozy 23 – jednotky 12

Podtyp: POŽÁR NÍZKÉ BUDOVY

Jednotky:  HS Slavkov, CHS Vyškov, HS Bučovice, HS Pozořice, HS Brno – Líšeň, KŘ HZS JMK, JSDH  Hostěrádky – Rešov, JSDH  Hrušky, JSDH Křenovice, JSDH Slavkov u Brna, JSDH Rousínov, JSDH Bučovice

 Město:  Slavkov u Brna

Jednotka vyjela k požáru dílny do Slavkova u Brna. Po příjezdu na místo z oken objektu a ze střešní konstrukce šlehaly plameny.

Jednotka nasazena k hašení dílny a k ochraně přilehlé budovy pneuservisu.  Z CAS vytvořeno dopravní vedení „B“, kterým byl zásobován automobilový žebřík - HS Brno – Líšeň a doplňování CAS HS Bučovice. CAS kyvadlově dovážela vodu ze zřízeného čerpacího stanoviště.

Vyšetřovatel předběžně vyčíslil škodu na 5 milionů Kč, včasným a rychlým zásahem hasiči uchránili majetek za 15 milionů Kč. Příčina požáru je předmětem dalšího vyšetřování.  Lokalizace v 7:47h a likvidace požáru v 10:34h, po ukončení zásahu jednotka odeslána velitelem na základnu.

Počet zasahujících členů jednotky – 11. CAS 32 - T 815 – 1 mh a 27 km, Fiat Ducato – 1 mh a 26 km.

 

https://www.hzscr.cz/clanek/ve-slavkove-u-brna-horela-stolarna.aspx