Jdi na obsah Jdi na menu
 


Požár stolařské dílny ve stodole – Hrušky 10.12. 2022

Jednotka vyjela k požáru stodoly do Hrušek

article preview

 

10. prosinec 2022, 4:11 – požár stodoly – Hrušky, I. Stupeň – vozy 16 – jednotky 6

Podtyp: POŽÁR NÍZKÉ BUDOVY

Popis:  Požár stodoly, velké plameny

Jednotky:  PS Slavkov, PS Vyškov, PS Pozořice, PS Brno – Líšeň, JSDH  Hostěrádky – Rešov, JSDH  Hrušky

 Obec:  Hrušky

Jednotka vyjela k požáru stodoly do Hrušek. Po příjezdu na místo zjištěno, že se jedná o požár stolařské dílny s vybavením v plném rozsahu o rozměrech 20x10m.

Jednotka nasazena k hašení severní části dílny a k ochraně přilehlé budovy.  Vytvořeno dopravní vedení „B“ a za rozdělovačem dva útočné proudy „C“, na prvním hasili požár 2 členové JSDH Hostěrádky – Rešov v dýchací technice, později na druhém 2 členové PS Pozořice. Po uhašení požáru, prolévání požářiště vodou, rozebírání konstrukcí a vynášení ohořelých zbytků, spolupráce s vyšetřovatelem požárů. CAS kyvadlově dovážela vodu ze Šaratic, vzhledem k nízkému tlaku hydrantové sítě v Hruškách. Celkem nasazeno 6 vodních proudů, vyšetřovatel předběžně vyčíslil škodu na na 4 miliony Kč, včasným a rychlým zásahem hasiči uchránili majetek za 2 miliony Kč. Příčina požáru je předmětem dalšího vyšetřování.  Lokalizace v 5:34 a likvidace požáru v 10:13. 

Počet zasahujících členů jednotky – 7. CAS 32 - T 815 – 5 mh a 16 km, Toyota RAV – 5mh a 14 km.