Jdi na obsah Jdi na menu
 


Požár strniště – Šaratice 19.7. 2023

Jednotka vyjela k požáru posekaného pole do Šaratic.

article preview

19. červenec 2023, 13:48 – požár pole, les, tráva, 100 x 100m, Šaratice - II. Stupeň – vozy 15 – jednotky 9.

Podtyp:  POŽÁR POLNÍ POROST, TRÁVA

Popis:  Požár pole, strniště, sláma – velký dým

Jednotky: HS Brno - Líšeň, JSDH Hostěrádky – Rešov, JSDH Hrušky, HS Slavkov u Brna, HS Pozořice, HS Vyškov,  JSDH Křenovice, JSDH Milešovice, JSDH Otnice, JSDH Šaratice

 Obec: Šaratice

 

Jednotka vyjela k požáru posekaného pole do Šaratic, vyhlášen 2. stupeň požárního poplachu. Po příjezdu na místo zásahu jednotka upřesňovala na Krajské operační středisko přesné místo události pro ostatní povolané jednotky, jelikož oznamovatel nahlásil nepřesnou polohu požáru.

Z CAS 32 nasazena otočná lafetová proudnice, objeto postupně celé požářiště, zamezeno rozšíření požáru a uhašeno. Vše zvládla jednotka Hostěrádky – Rešov ještě před příjezdem ostatních cisteren. Spotřebováno celkem 9 000 litrů vody, lokalizace 14:02h a likvidace požáru v 14:32h. 

Počet zasahujících členů jednotky – 6. CAS 32 - T 815 – 0,5 mh a 6 km, Toyota RAV – 0,5mh a 4 km.