Jdi na obsah Jdi na menu
 


Požár ZŠ Křenovice - prověřovací cvičení

Obrazek28.5.2008 - 10:07 - Křenovice - požár v ZŠ - prověřovací cvičení – vozy 6

Požár ZŠ Křenovice - prověřovací cvičení

28.5.2008 - 10:07 - Křenovice - požár v ZŠ - prověřovací cvičení – vozy 6

 

 

Popis: HZS Jmk PS Slavkov, JSDH Slavkov, JSDH Hostěrádky- Rešov, JSDH Křenovice, HZS Jmk  Pozořice, HZS Jmk  Bučovice - jednotky vyjely k požáru ZŠ v Křenovicích. Jedná se o prověřovací cvičení.

 

Na tento den bylo připraveno prověřovací cvičení, do kterého byly zapojeny složky IZS a byl vyhlášen II. stupeň požárního poplachu. Jednalo se o simulaci požáru v základní škole v jedné z přízemních tříd. Ihned po vyhlášení poplachu ve škole a nahlášení na linku 150 byla provedena evakuace všech žáků před školu, kde je pak čekala podívaná na zasahující hasiče. Na místo byly povoláno 6 jednotek, které se dostavily v tomto pořadí: HZS Slavkov a JSDH Křenovice současně, dále JSDH Slavkov, JSDH Hostěrádky, HZS Pozořice a HZS Bučovice. Na místo byla povolána rovněž PČR, která během zásahu řídila dopravu v přilehlé ulici. Po příjezdu ohlásila ředitelka školy, že ve škole zůstali 2 žáci. Proto byly okamžitě vytvořeny 2 pátrací skupiny s DT (HZS Slavkov a JSDH Křenovice), které provedly kontrolu obou podlaží školy a žáky ze školy vyvedly. Další jednotky vytvořily dopravní vedení s rozdělovačem, k likvidaci požáru byly nasazeny 2 proudy C, dále byl rozvinut 1 proud C do 1. patra k ochraně prostoru nad ohniskem požáru. Po našem příjezdu na místo zásahu naše jednotka doplňovala vodu do zasahující CAS, jeden z členů jednotky byl VZ nasazen jako obsluha rozdělovače a ostatní v záloze v DT pro případ vystřídání zasahujících hasičů. Komunikace na místě zásahu i s KOPIS prostřednictvím RDST probíhala na společné frekvenci a na velmi dobré úrovni. Po ukončení zásahu bylo provedeno hodnocení cvičení velitelem stanice ve Slavkově a zástupem KŘ HZS JmK. Zásah byl hodnocen velmi kladně, byla vyzdvižena kvalita práce dobrovolných hasičů. Počet zasahujících členů jednotky – 4, vozidlo CAS 32 – Tatra 148