Jdi na obsah Jdi na menu
 


Školení obsluhy motorových pil – jaro 2019

 

V jarních měsících letošního roku proběhlo teoretické i praktické přezkoušení obsluhovatelů motorových pil zásahové jednotky.

Nejdříve byli členové proškoleni z obsluhy a používání motorových řetězových pil, po teoretické přípravě proběhl praktický výcvik a na konci školení proběhlo přezkoušení formou testu. Praktická výuka probíhala v katastru obce na místě budoucího „ Obecního sadu na Široké“ a v novém prostoru „Přírodní učebny“ Mateřské školy za malým mostkem. Dřeviny označené odborníkem na ekologii byly pokáceny a rozřezány. Kladen byl důraz zejména na bezpečné zacházení s motorovými pilami, dále si členové jednotky zopakovali určení směru pádu stromu, vyčištění okolí, ústupovou cestu, odvětvení stromu, bezpečnou vzdálenost, zářez, hlavní řez a další základní pravidla kácení stromů.

Školení bylo přínosné pro všechny členy zásahové jednotky mající oprávnění na používání motorových řetězových pil a v neposlední řadě pomoc obci a dětem z Mateřské školky.