Výcvik a činnost členů zásahové jednotky obce v jarních měsících roku 2014

Od začátku roku 2014 se zásahová jednotka obce Hostěrádky – Rešov zúčastnila několika školení a prováděla preventivní činnost v obci.

Někteří členové absolvovali školení velitelů družstev a strojníků JPO III. ve Vyškově. Většina se podílela na kontrole všech hydrantů v obci, při které byly odstraněny drobné technické nedostatky.

Celá zásahová jednotka, včetně dvou nových členů, byla proškolena z novinek týkajících se zdravovědy a první pomoci. Proběhlo školení na používání vzduchových dýchacích přístrojů a na obsluhu mobilních i ručních radiostanic.

Všichni členové zásahové jednotky byli několikrát proškoleni na obsluhu nové cisterny CAS 32/9000/0-S3R na podvozku T 815, proběhlo školení strojníků na ovládání čerpadla, kondiční jízdy, seznámení s novým vybavením cisterny.

Bylo provedeno prořezání několika suchých a ztrouchnivělých stromů, při kterých byla použita motorová řetězová pila. Několikrát byla použita nová cisterna na čištění místních komunikací.

Náhledy fotografií ze složky Výcvik a činnost jaro 2014