Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výcvik s vrtulníkem – polní letiště Nížkovice 27.5. 2023

Zásahová jednotka obce Hostěrádky - Rešov se zúčastnila instrukčně metodického zaměstnání s vrtulníkem a leteckými záchranáři při plnění hasícího bambivaku

article preview

Zásahová jednotka obce Hostěrádky - Rešov se zúčastnila instrukčně metodického zaměstnání s vrtulníkem a leteckými záchranáři při plnění hasícího bambivaku. Výcvik byl určen pro JPO III. z ORP Bučovice a Slavkov u Brna.

Po příletu proběhla instruktáž, letecký záchranář zopakoval hlavní zásady bezpečného plnění vaku pod vrtulníkem. Jednotky vytvořily 4člené družstva a postupně plnily hasící vak. Plnění vaku probíhalo z CAS Hostěrádky – Rešov a CAS Křenovice, vrtulník provedl postupně asi 40 shozů a při plnění vaku se vystřídali všichni přítomní členové jednotky. Všichni hasiči byli vybaveni zásahovým oděvem, obuví, přilbou a rukavicemi.

Po skončení praktické části zaměstnání proběhlo vyhodnocení, velmi dobře si vedli i mladší členové jednotky, kteří si plnění hasícího vaku vyzkoušeli poprvé.