Výcvik s vrtulníkem PČR a leteckými záchranáři – polní letiště Nížkovice 25.5. 2019

article preview

Zásahová jednotka se zúčastnila instrukčně metodického zaměstnání s vrtulníkem a leteckými záchranáři při plnění hasícího vaku. Výcvik byl určen pro JPO III. z ORP Bučovice a Slavkov u Brna.

Po příletu proběhla instruktáž, letecký záchranář zopakoval hlavní zásady bezpečného plnění vaku pod vrtulníkem. Jednotky vytvořily 4člené družstva a postupně plnily hasící vak. Plnění vaku probíhalo z CAS, která byla doplňována z naší cisterny, vrtulník provedl postupně asi 20 shozů a při plnění vaku se vystřídali všichni přítomní členové jednotky. Všichni hasiči byli vybaveni zásahovým oděvem, obuví, přilbou a rukavicemi.

Po skončení praktické části zaměstnání proběhlo vyhodnocení, naše jednotka splnila všechny zadané úkoly a velmi dobře si vedli i naši mladší členové, kteří si plnění hasícího vaku vyzkoušeli poprvé.